Manufacturer Part No3182Y-2.50MMBLK100M
Order Code
METRE 2425457
REEL 1333089
Product Range3182Y
Your Part Number
245 total stock globally
51 more incoming. You can reserve stock now
245 Delivery in 3-5 Business Days(UK stock)
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerMULTICOMP PRO
Order Code
METRE 2425457
REEL 1333089
Product Range3182Y
Technical Datasheet
Cable ShieldingUnscreened
No. of Cores2Core
Wire Gauge-
Conductor Area CSA2.5mm²
Reel Length (Imperial)-
Reel Length (Metric)-
Jacket ColourBlack
No. of Max Strands x Strand Size50 x 0.25mm
Conductor MaterialCopper
Jacket MaterialPVC
External Diameter9.4mm
Voltage Rating500V
Product Overview
- CPR: Not Yet Qualified
- -15 to 70°C Operating temperature range
- Multicomp Pro products are rated 4.5 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
Applications
Industrial, Consumer Electronics
Technical Specifications
Cable Shielding
Unscreened
Wire Gauge
Reel Length (Imperial)
Jacket Colour
Black
Conductor Material
Copper
External Diameter
9.4mm
Product Range
3182Y
No. of Cores
2Core
Conductor Area CSA
2.5mm²
Reel Length (Metric)
No. of Max Strands x Strand Size
50 x 0.25mm
Jacket Material
PVC
Voltage Rating
500V